HLEDAT

16 června 2018

Jaké nejčastěji děláme chyby při přebalování



Kdo by řekl, že i přebalování malého kojence je hotová věda. Jistěže ano, ale pokud dodržíte pár nejdůležitějších pokynů, určitě všechno snadno zvládnete a vaše děťátko bude spokojené.

Jak často dítě přebalovat?

Při samotném přebalování je nejdůležitější uchovat zadeček dítěte co nejvíce v suchu. To je samozřejmě možné jen při časté výměně plen. To s sebou ale zase přináší vyšší finanční nároky, ať už používáte pleny jednorázové nebo i ty látkové. U nich řešíte hlavně spotřebu vody a pracího prášku, u papírových plen zase cenu za jeden kus. Co je však nejdůležitější? Určitě to, abyste své dítě uchránili před nepříjemným a bolestivým onemocněním - před opruzeninami. A to ničím jiným neuděláte než pravidelným přebalováním. Proto dejte dítěti čistou plenu po každém krmení.

Dítě při přebalování nenechávejte bez dozoru

I když se vaše miminko ještě neumí přetočit, nikdy ho při přebalování nenechávejte bez dozoru. Jednou se mu to může podařit a vy pak budete muset řešit návštěvu lékaře po jeho pádu na tvrdou podlahu. Přebalovací pulty ve výšce jsou sice pohodlné pro rodiče, ale o to méně bezpečnější pro samotné dítě.

Vlhčené ubrousky používejte jen občas

Jsou pohodlné a ihned po ruce. Ano, řeč je o vlhčených ubrouscích, které se velmi často při přebalování dítěte používají. Mohou však způsobovat alergickou reakci, a to kvůli chemikáliím, kterými jsou napuštěné. Proto by vždy první volbou mělo být umytí zadečku pod tekoucí čistou vodou a vlhčené ubrousky používat jen na cestách nebo na vycházce s dítětem.

Pozor na nedostatečnou hygienu

Zvýšenou péči je třeba věnovat intimním partiím dítěte včetně všech zá
Náhledové foto: Pixabayhybů kůže, které přímo přicházejí do styku se znečištěnou plenou. Nedostatečná hygiena může mít za následek vznik bolestivých opruzenin, které pro dítě rozhodně nejsou ničím příjemným.

Náhledové foto: Pixabay